Bitcoin Nedir? Bitcoin’in Başarılı Olmasının Sebebi Nedir?

Kripto paraların bir anda yükselişe geçmesi Bitcoin ile olmuştur. Bitcoin nedir? Bitcoin’in başarılı olmasının sebebi nedir?

Merak edilen soruların yanıtını tek tek veriyoruz.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin (BTC) bir kripto para birimidir şeklinde, bitcoin nedir sorusunu yanıtlayabiliriz. Kripto para, şifreleme tekniği ile ortaya çıkarılıyor. Madenciler tarafından kazılarak bulunan para, şifreler ile kullanılır. Bakıldığında paranın kullanımı için online sistemlerin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Kripto paralar, online kartlar ile ya da online sistemler üzerinden hemen şifrenin girilmesi ile kullanılabilir. Kripto para olarak ortaya çıkarılan Bitcoin’in değeri değişkendir. En yüksek değere çıkan kripto para olarak BTC, kripto para sektöründe büyük ir etki yaratmıştır. Değerleri takip ederek, kazanmak ve kripto para ile kar elde etmek sağlanabilir.

Bitcoin
BTC

Bitcoinin Başarılı Olmasının Sebebi Nedir?

Bitcoin’in nasıl bir anda bu kadar başarılı olduğu merak konusu. Bitcoin’in başarılı olmasının sebebi nedir sorusunun yanıtı verilmiştir. Lyn Alden Investment Strategy şirketinin kurucusu olan kripto para uzmanı Lyn Alden, yatırımcılara BTC yani Bitcoin yatırımı önerdiğine dair uzun bir içerik yayınlayarak aslında, bu özel kripto para birimi hakkında bilgi vermiştir.

Senin de kripto paraya ilgin varsa bu yatırım önerisini dikkate alabilir, konuyla ilgili Experlize bitcoin uzmanlarından destek alabilirsin. 

Kripto para piyasasında en yüksek değeri kazanan BTC’nin uzun vadede büyük bir yükseliş trendine gireceği düşünülmektedir. Toplamda 3 maddede BTC’nin geleceğini inceleyen yatırımcı, bu kripto para biriminin geleneksel piyasaların en büyük alternatifi olduğunu düşünmekte. Lyn Alden yakın zamanda böyle bir yükselişin yaşanacağı ön görüyor, yani bu alanda yapılacak yatırımlar da avantajlı olarak ön plana çıkıyor. 

Bitcoin
Kripto Paralar (BTC, Ethereum, Litecoin, Zcash, Monero)

Bitcoin Hangi Nedenler ile Değer Katlayacak?

Bitcoin değeri artacağı yönünde açıklamalar yapılıyor. Peki, strateji uzmanı olan Lyn Alden, konuyla alakalı somut nedenleri açıkladı mı? Son derece açık bir şekilde, değerin 3 madde üzerinden artacağını söyledi:

  • BTC arzı: Arzın artması ile değerin artması bekleniyor. Protokol toplamda 21 milyon token ile sınırlı tutuluyor.
  • BTC halving etkinliği: Halving kripto para birimlerinde madencilik blok ödülünün yarıya düşürülmesi anlamına geliyor. BTC halving etkinliği ise Lyn Alden tarafından Bitcoin değeri artması konusunda ön görülen nedenler arasında yer alıyor.
  • Enflasyon: Aynı zamanda enflasyonun değer artışı sağlayacağı, BTC değerinin katlanacağı söyleniyor.

Strateji uzmanı tarafından sunulan bu nedenler, kısa süre içinde BTC değerinde artışın en önemli göstergeleri olacak. Gerçekleşecek olan artış sayesinde, büyük ölçüde kâr elde etmek de mümkün olacak. BTC’nin geleceği Allen tarafından olumlu bir bakış açısında ele alınmıştır. Ayrıca, 2020 yılında BTC, %204 oranında değer kazanmış. Gündeme göre, ilerleyen dönemlerde kazanç elde etmek umut vaat ediyor.

Bitcoin Değeri
BTC Hangi Nedenler ile Değer Katlayacak?

Bitcoin Değeri

Bakıldığında en yüksek değere çıkan kripto para biriminin değerinin 20.000 dolara kadar çıktığı görülür. Bitcoin değeri değişken olduğundan satın alma ve diğer işlemler için tamamen profesyonel şekilde hareket etmek gerekir. Tamamen kâr elde etmek ve buna benzer avantajlı zamanda satın alma için değer gözetilir.  Sen de grafikleri inceleyerek, verilen tüyolara göre hareket ederek yatırımın için bu kripto parayı tercih edebilirsin. Bitcoin değeri konusunda değişimler elbette olmaktadır. Ancak son dönemin en yüksek kripto para değerine sahip olduğunu da bilerek, ona göre seçim yapabilirsin.

Bitcoin değeri 20.000 dolara kadar çıkmıştır.

Kripto para değerleri değişken olduğundan, aslında tamamen bitcoin değerini takip ederek hareket etmelisin. Değer grafiklerini inceleyerek yatırım işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayabilirsin.

bitcoin
Değer Takibi

Bitcoin Almak

Satın alma işlemleri online siteler üzerinden olacak. Kripto para satın alınması için oluşturulan butonlar var. Ayrıca belirlenen değer üzerinden hemen satın alma işleminin gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Sen de hemen satın al butonunu kullanarak kripto para satın alabilirsin. Kripto para alınması için oluşturulan sitelerde farklı ödeme yöntemleri ile ödeme yapabilirsin. Bunun dışında aldığın kripto paranın yeniden nakit paraya dönüştürülmesi sağlanabiliyor. Bunun için ise yapman gereken bozdur seçeneğini kullanmak olacak. Bitcoin bozdur işlemi ise satın alma işleminin tam tersidir. Yani aldığın kripto paranın bozulmasını sağlayarak paranı dilediğin gibi kullanabilirsin. Bu konuda seçim tamamen sana ait!

bir yorum bırakın