C2C Nedir? Nerelerde Kullanılır?

C2C’nin İngilizce açılımı (Consumer to Consumer) anlamına gelmektedir. Tüketiciden tüketiciye yapılan E-Ticaret’in kısaltılmış global anlamıdır.

C2C Nedir?

C2C’nin İngilizce açılımı (Consumer to Consumer) anlamına gelmektedir. Tüketiciden tüketiciye yapılan E-Ticaret’in kısaltılmış global anlamıdır. Tüketicilerin birbirleriyle yaptıkları online alışverişi ifade etmektedir. Online platformda tüketiciler bir araya gelerek ürün ve hizmetlerini sergilerler. Burada alıcı ve satıcılar tüketicilerdir ve birbirlerinin ürünlerini online ve offline olarak satın alma imkanına sahiptirler.

C2C Nedir? Nerelerde Kullanılır?

C2C  Nerelerde Kullanılır?

C2C’nin oluşuma bakıldığında ürünlerini satmak isteyen tüketiciler bir e-pazaryeri ile anlaşırlar. Alıcı üye olduğu e-pazaryerinde beğendiği ürünleri GET sistemi ile satın alır. E-Ticaret’in yapıldığı e ticaret sitesi bir aracı konumundadır. Alım veya satımda herhangi bir içerik girmek, bilgilendirme yapmak vb. işlemde bulunmazlar, bu işlemleri c2c e-ticaret sitesi kullanıcıları (tüketiciler) gerçekleştirirler.

C2C (consumer to consumer) hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız online danışmanlık platformu Experlize tam size göre.

C2C Nedir? Nerelerde Kullanılır? hakkında detaylı bilgiyi alanında uzman kişilerin bulunduğu online danışmanlık platformu Experlizeden alabilirsiniz.  

İlgili Yazılar

bir yorum bırakın