Girişimcilikte En Çok Karşılaşılan Zorluklar Nelerdir?

Karşılaşacağınız bir sürü zorluk olacaktır, fakat hepsi kolayca çözülebilecek şeylerdir.

Karşılaşacağınız bir sürü zorluk olacaktır, fakat hepsi kolayca çözülebilecek şeylerdir. Pozitif sonuçlara odaklanın, kendinize inanın ve profesyonellerden yardım istemekten çekinmeyin.

Karşılaşabileceğiniz başlıca engeller:

Finansman Sağlama

Muhtemelen bazı yatırımlarda bulunacağınız için, temel finansal becerileri öğrenmek olmazsa olmazdır. Eğer para konusunda sıkıntıdaysanız, sizin için uygun olacak doğru yatırımcıları bulmak zorundasınız, ki bunu yapabilmek mükemmel seviyede finansal beceri gerektirecektir.

Firmanız için değer biçimi doğru miktarda olmalıdır ve de sizin için ödenmesi en uygun faiz oranlarını almalısınız. Bunlara ek olarak, para akışını kontrol etmelisiniz ve de firmanıza acemilerden ziyade profesyonelleri çekecek makul maaş miktarları oluşturmalısınız.

Vergileri ve yasal korumaları da unutmamalısınız.

Kendi Kendine Yetebilme

Girişimciler için işleri kendi kendine idare edebilme, önemli olduğu kadar zordur da. Yanınızda tavsiye alabildiğiniz bir yönetici veya zorlu bir projede yardımınıza koşacak bir ortak olmayacak.

Zamanınızın çoğunda tek başınıza olacaksınız, ailenizi ve arkadaşlarınızı görmeye pek vaktiniz olmayacak. Girişimci olmak çok harika bir şey, fakat tüm bu zorluklara karşı hazır olduğunuzdan emin misiniz?

İnsanlara Yardımcı Olacak Ürün veya Hizmeti Seçme

Karşılaşılan sorunlar için çözüm üretin, ya da insanların birçoğunun istediği bir şeyi onlara sağlamaya çalışın.

İdeal işi seçmek, başarıya ulaşmanın anahtarlarından biridir.

Girişimcilikte En Çok Karşılaşılan Zorluklar Nelerdir

Birçok yeni girişimcinin başarısız olmasının nedeni, yanlış iş fikriyle yola çıkmalarıdır. Eğer vadettiğiniz şeyi veremeyecekseniz, başka bir yerde çalışan olarak kalmaya devam etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Düşük kaliteli ürün veya hizmet verirseniz, satmaya çalıştığınız şeyi kimse almayacaktır.

Müşteri Bulma

Piyasadaki en kaliteli ürün veya hizmeti sunan firma sizinki olsa bile, eğer sadık müşteriler bulamadıysanız başarısız olma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Sunduğunuz hizmete veya ürüne ilgi gösterebilecek insanları bulmak için reklamlar size yardımcı olabilir. Eğer reklamlara yetecek paranız yoksa, önce kendi şehrinizde müşteri aramaya başlayın.

Diyelim ki 10 müşteri sattığınız ürünü veya hizmeti beğense, daha sonra bu müşteriler beraberlerinde arkadaşlarını, akrabalarını ve iş arkadaşlarını getireceklerdir. Yavaşça başlayın ve işlerinizde sayıdan çok kaliteye önem verin.

Başarılı bir Takım Oluşturma

Çalışanları işe almak göründüğü kadar kolay değildir. Bu insanları bir haftalığına işe almıyorsunuz; yıllar için işe alıyorsunuz. Bu yüzden de çalışanlarınız sadık olmalı, işlerini sevmeli ve önerdiğiniz maaş miktarını kabul etmelidir.

Girişimcilikte en çok karşılaşılan zorluklar hakkında tüm merak edilenleri online danışmanlık platformu Experlizenin profesyonel danışmanlarından alabilirsiniz.

Girişimcilikte En Çok Karşılaşılan Zorluklar Nelerdir hakkında detaylı bilgiyi alanında uzman kişilerin bulunduğu online danışmanlık platformu Experlizeden alabilirsiniz.  

İlgili Yazılar

bir yorum bırakın