İşletmenize Uygun En İyi e-Ticaret Platformları Nelerdir?

İnternet üzerinden ürün satışı yapmak istiyorsan, ürünlerine en uygun Marketplace platformlarını keşfettikten sonra, bu platformlarda yer alan ürünlerin profesyonel şekilde takibini yapabilmek için kendine uygun en iyi e-ticaret platformlarını tercih etmen gerekiyor. Peki hesap yönetimi için hangi platformlar tercih edilmelidir?

Shopify ile Tüm Marketplace Hesaplarını Kontrol Et

Shopify e-ticaret platformları

En iyi e-ticaret altyapısı sunan platformlar arasında ilk sırada Shopify yer alıyor. Shopify sistemi genel olarak mobil alışveriş ve AliExpress, Amazon ve Trendyol gibi birçok e-ticaret platformu üzerinde üst düzey kontrol sağlıyor. Bu sayede sen de satışını yaptığın firma altyapısına uygun temaları seçerek, ürünlerinin en iyi şekilde yönetimine başlayabilirsin.

Shopify’ın Avantajları Nelerdir?

Shopify’ın kullanıcılarına sunduğu en büyük avantajlardan bir tanesi, 100’ün üzerinde Marketplace platformu üzerinde yüksek kontrolün yanı sıra 1500’ün üzerinde işlevsel eklenti bulundurmasıdır. Bu sayede sen de satışını yaptığın ürünlerin, satışını arttırmak için ihtiyacın olan tüm desteği tek bir platform sayesinde elde edebilirsin. Bununla birlikte, Facebook gibi platformlarda yer alan firma profilin ile Shopify hesabını entegre ederek direkt olarak sosyal medya hesapları üzerinden de ürün satışı yapma imkanın bulunuyor. 

Shopify Kimler Tarafından Tercih Edilmelidir?

Shopify genel olarak e-ticaret platformlarına yeni giriş yapan firmalar için oldukça kullanışlıdır. Düşük maliyetleri Shopify’ı en çok tercih edilen e-ticaret platformlarından biri haline getiriyor. Sen de e-ticaret sektörüne yeni giriş yapacaksan, tüm hesaplarının kontrolünü sağlayabileceğin Shopify hesabına sadece 29 dolar gibi bir fiyat ile kavuşabilirsin. Ancak bu fiyatlar, alacağın paketlere bağlı olarak 299 dolara kadar yükselebiliyor. 

E-Ticaret satışlarını artırmanın yollarını keşfetmek için hemen tıkla!

BigCommerce Nedir?

Big Commerce

BigCommerce hayatımıza 2009 yılında giren e-ticaret platformlarından bir tanesidir. 55 binin üzerinde çevrimiçi mağazaya sahip olan platform, e-ticaret sisteminin en çok tercih edilen platformları arasında yer alıyor. BigCommerce genellikle kodlama ya da teknik detaylar hakkında üst düzey bilgiye sahip olmayan kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

BigCommerce’nin Avantajları

BigCommerce genel olarak kullanıcılarına hem ücretli hem de ücretsiz hizmetler sunuyor. Bu sayede e-ticaret sektöründe yeni olan kullanıcılar sadece bu iş için uygun olup olmadıklarını görmek için de kendine hesap oluşturabiliyor. Genel olarak BigCommerce hesabı oluşturarak hesapların daha kolay şekilde yönetilmesini sağlamak ücretsizdir. Ancak firma tarafından sunulan ek hizmetler de bulunuyor. BigCommerce’de de diğer platformlarda olduğu gibi satış, kargo ve ürün takibini kolaylaştıran hizmetler bulunuyor. 

BigCommerce Neden Tercih Edilmelidir?

BigCommerce platformu genel olarak kullanıcılarına diğer platformlara kıyasla çok daha basit bir kullanım sunuyor. Bu sayede sen de herhangi bir CSS yada HTML bilgisi olmadan kendi e-ticaret siteni oluşturabilir ve internetten satışlara başlayabilirsin. 

YoKart ile Multi-Vendor Mağazalarını Tek Platformdan Yönet

Yokart

YoKart, mobil cihazlarla uyumlu yapısının yanı sıra, çok satıcılı platformlara uygun olarak akıllı fiyatlandırma sistemi içeriyor. Böylece diğer e-ticaret platformlarından farklı olarak, AliExpress ve diğer çok satıcılı platformlarda en iyi fiyat avantajlarını sunmanı sağlıyor.

YoKart’ın Avantajları Nelerdir?

YoKart genel olarak aynı platformda binlerce farklı satıcının bulunduğu multi-vendor Marketplace platformlarında tercih edilmektedir. AliExpress, Ebay ve Amazon gibi platformlarda bu sayede müşterilere en uygun fiyat avantajlarını sunabilir ve kısa süre içerisinde yüksek kazanç elde edebilirsin. Ancak diğer e-ticaret platformlarından farklı olarak daha yüksek fiyatları nedeniyle genellikle profesyonel firmalar tarafından tercih ediliyor.

Doğru E-ticaret Platformu Seçiminde Uzman Desteğinin Önemi

Shopify, BigCommerce ve YoKart gibi tüm e-ticaret platformlarının kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Bu nedenle firmanın ihtiyaçlarını karşılayabilecek platform tercihini yapmak, kısa sürede yüksek kazanç sağlamak için oldukça büyük önem taşıyor.

Experlize’de hizmet veren birbirinden farklı onlarca e-ticaret danışmanı sayesinde sen de kendi firman ve verdiğin hizmetler için hangi e-ticaret platformunu tercih etmen gerektiği konusunda destek alabilirsin. Sektörde yıllardan bu yana hizmet veren profesyonel kadrosu sayesinde Experlize, e-ticaret üzerine yaşayabileceğin tüm konularda sana destek vermek için çalışıyor.

bir yorum bırakın