Sermayesiz İş Kurmak Mümkün mü?

Sermayesiz iş yapmak istiyorsanız öncelikle iş yeri açma fikrini aklınızdan çıkarmanız gerekiyor. Dükkân yeri size ait olsa dahi mutlaka ufak da olsa bir miktar sermayeniz olması gerekecektir.

Sermayesiz iş yapmak istiyorsanız öncelikle iş yeri açma fikrini aklınızdan çıkarmanız gerekiyor. Dükkân yeri size ait olsa dahi mutlaka ufak da olsa bir miktar sermayeniz olması gerekecektir. Bu nedenle 0 sermaye ile iş yapabilmek için aradan dükkân masrafını çıkarmanız yapmanız gereken ilk iş olacaktır. Sermayesiz yapılabilecek işler arasında bulunanlar;

  • E-ticaret yapabilirsiniz
  • İnternet sitesi kurabilirsiniz
  • Yaşam koçluğu yapabilirsiniz
  • Firmalara projeler üretebilirsiniz.

E-Ticaret İşi Yaparak Kendi İşİnizi Kurun

Artık insanlar internetin olanaklarından fazlası ile yararlanmaya başladılar. Alışveriş içinde internetin sınırsız olanaklarını değerlendirmekten keyif alıyorlar. Sizlerde bir sosyal medya üzerinden anlaştığınız bir firmanın ürünlerini satabilirsiniz. Ürünlerin satışı üzerinden komisyon alarak sermayesiz iş yapabilirsiniz. Kazancı sanıldığından çok daha yüksek olduğundan son derece cazip bir iştir.

İnternet Sitesi Kurmak

İnternet sitesi kurmak için düşük bir bütçe ayırabilirsiniz. İnsanlara sunacağınız kaliteli içerikler sayesinde zamanla reklam alarak para kazanma imkânınız olacaktır. Ancak internet sitesi açmak ve bu iş üzerinden para kazanmak biraz sabır isteyen bir iştir.

internet sitesi kurmak
firmalara proje yapmak

Yaşam Koçluğu Yapabilirsiniz

Yaşam koçluğu çok revaçta olan bir iştir. Çeşitli kurslara katılarak yaşam koçluğu sertifikaları alabilirsiniz. Bu sertifikalar ile insanlara koçluk yaparak yardımcı olabilir ve karşılığında hizmet bedeli alabilirsiniz. Son derece iyi ve karlı bir iştir. Bu iş için biraz çevre edinmeniz gerekiyor.

Firmalara Proje Üretmek

Firmalar genç beyinlerin fikirlerine önem veriyorlar. Bu firmaları işlerini geliştirmelerine yardımcı olacak projeler üretebilirsiniz. Reklam kampanya fikirleri, ürün geliştirme fikirleri gibi alanlarda kendi hayal gücünüzü çalıştırarak para kazanma şansınız vardır.

Sermayesiz iş kurmak istiyorsanız online danışmanlık platformu Experlize’dan hemen randevunuzu almalısınız! Alanlarında uzman danışmanlar ile hayallerinizi gerçekleştirin.

bir yorum bırakın