Uygulama Önerileri ile Evden Çalışma Verimini Artırmak

Evden çalışma Verimini Artırma

Günümüz şartlarında hem eğitim hem de iş ortamı mümkün olduğu kadarıyla online platformlara taşınıyor. Ancak bu süreçte normalde eğitimini okulda alan öğrenciler ve Home-Office çalışmaya alışkın olmayan kişiler çeşitli adaptasyon sorunları yaşayabiliyor.

Konstantrasyon ve dikkat dağınıklığı için meditasyon önerileri beraberinde verimliliğini artırabilirsiniz. Şimdi ise evden çalışırken çalışma verimini artırmak ve kendine belirli programlar hazırlaman için akıllı telefonlarda kullanabileceğin birbirinden farklı onlarca yararlı uygulama bulunuyor. Evden çalışma ipuçları için hazırladığımız uygulama önerileri listesinde, çalışma performansını arttırmanı sağlayacak uygulamalar keşfedebilirsin.

Peki evden çalışırken verimliliğini artırmak için kullanabileceğin android uygulamaları, ios uygulamaları ve masaüstü programları nelerdir? İşte senin için hazırladığımız evden çalışırken veriminizi artıracak uygulama önerileri!

Online-Görüşmeler İçin Uygulama Önerileri

Zoom

Uygulama önerileri listelerinin en başında gelen ve olmazsa olmazı Zoom, günümüzün en popüler online toplantı platformları arasında yer alıyor. Sesli konuşmanın yanı sıra konferans tarzında çoklu, görüntülü konuşmaya da izin veren Zoom, bu sayede gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor. İş ortamında, uzaktan yapılan toplantılarda hem bağlantı hem de ses ve görüntü kalitesi ile kendini diğer platformlardan ayıran Zoom, iletişim için kullanabileceğiniz en kaliteli üretkenlik uygulamaları arasında yer alıyor.

Zoom’un kullanıcılarına sunduğu bir diğer avantaj ise dosya transfer alanında kendini gösteriyor. Sıradan uygulamalardan farklı olarak daha hızlı dosya gönderme imkânı sunan Zoom’da toplantı sırasında dosya transferi yapmak için ek bir uygulamaya ihtiyacın kalmayacak. Bu sayede yapılan toplantıların verimliliği artarken daha önemli işlere kafanı yorma imkânı bulabilirsin. Bilgisayar ve akıllı telefonlar için farklı yazılımları bulunan Zoom’u tüm platformlar üzerinden rahatlıkla kullanabileceksin!

çalışma verimini artıracak uygulama önerileri zoom
Zoom

Üretkenliği ve Çalışma Verimini Artırmak için Uygulama Önerileri

Trello

Trello Veriminizi Arttiracak Uygulama Onerileri
Trello

Trello üretkenlik ve verimlilik uygulama önerileri listelerinde mutlaka karşına çıkacaktır. Trello, temelinde kişilerin daha üretken olmasını ve zamanını daha verimli değerlendirebilmesini hedefleyen, günümüzün en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesi. Bu yüzden üretkenlik uygulama önerileri listelerinde mutlaka bulunuyor!

Tüm akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda kullanılabilen Trello’da günlük, haftalık ve aylık iş planları oluşturabileceğin gibi, aynı zamanda gelecek hedeflerini de uygulamaya yerleştirmene imkân tanıyor. Bu sayede sen de iş veya eğitim hayatında kullandığın tüm plan ve programlarını tek bir uygulama içerisinde toplayıp tek bir uygulamadan yönetebilir, aynı zamanda gelecek hedeflerini de daha düzgün şekilde planlayabilirsin.

Benzer platformlardan farklı olarak Trello’nun basitleştirilmiş arayüzü, uygulamanın daha fazla talep edilmesine katkı sağlıyor. Google tarafından sunulan Drive uygulaması ile senkronize olarak çalışabilen Trello, dosya kayıt işlemlerini de kolaylaştırıyor. Uygulamaya kaydolduktan sonra kendine bir hedef ya da proje oluşturarak başlayabilir, tüm bu hedefleri farklı aşamalar ile sınırlandırabilirsin. Drive ile birlikte çalışabilen uygulama, aynı zamanda Slack ve Salesforce tarzında online çalışma ortamları ile eş zamanlı olarak kullanılabiliyor.

Scanbot

Günümüz ofis ortamının en büyük sorunlarından bir tanesi, tüm evrakların düzenli bir şekilde saklanmasıdır. Ev ortamında çalışan kişiler için ise tüm evrakları depolamak ayrı bir sorun haline geliyor. Ancak Scanbot sayesinde tüm bu evrakları tamamen ortadan kaldıramasak da minimum düzeye indirebiliyoruz. Android ve iOS platformları ile birlikte çalışabilen Scanbot, bu sayede iPhone uygulama kullanan kişiler tarafından da kullanılabiliyor. Uygulamanın temel amacı ise dosyaların otomatik olarak taranmasına ve sanal ortama aktarılmasına yardımcı olmak. Bu sayede hem istediğin evrakları sanal ortama taşıyabilir, hem de elindeki dosyaları anlık olarak tarayıp istediğin kişiye gönderebilirsin. Oluşturulan tüm dosyalar, Scanbot’un hafızasında PDF uzantılı şekilde kaydedilmektedir. Bunun ardından PDF uzantılı belgeleri telefonunda saklayabilir ya da bilgisayarına aktarabilirsin.

Scanbot Veriminizi Artiracak Uygulama Onerileri
Scanbot

Workflow

Workflow, geliştirilen yapısı ile kullanıcılarına verimli çalışma yöntemleri sunuyor. Günlük, haftalık, aylık ya da periyodik olarak yapılması gereken tüm işlemlerin, not tutulmadan takip edilmesi çoğu zaman büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Ancak Workflow sayesinde gün içerisinde yapman gereken tüm aktiviteleri tek bir platformda toplayabilir, yaklaşan etkinlikler için bildirimler alabilirsin. Özellikle uzaktan çalışma üzerine verimlilik arttıran yapısı ile Workflow hem öğrenciler hem de Home-Office çalışan kişiler için vazgeçilmez uygulama önerileri arasında yer alıyor.

Workflow Uygulama Onerisi

Zaman Yönetimi ve Konstantrasyon İçin Uygulama Önerileri

Bear Focus Timer

Mobil uygulamalar arasında zamanlayıcı tabanlı çalışma özelliği ile ön plana çıkan Bear Focus Timer, gün içerisindeki tüm çalışmaların daha verimli hale gelmesini sağlıyor. Pomodoro tekniğini kullanan üretkenlik uygulamaları genel olarak kişilerin çalışma saatlerini daha verimli kullanmasını sağlarken, BFT bunu telefonu sizden uzak tutarak destekliyor.

Uygulamanın zamanlayıcısının çalışmaya başlaması ve çalışma verimini artırmak için telefonunu ters çevirmen gerekiyor. Böylece uygulama telefon ekranını senden uzak tutarak dikkatini dağıtabilecek bildirimlerin önüne geçiyor. Belirlediğiniz çalışma periyodu başladığı zaman ise telefondan daha uzak kalarak daha verimli dakikalar geçirebilirsin.

BearFocusTimer Uygulama Onerisi

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın